Новини України. 12 вересня. Комітет опору диктатурі (КОД) ініціює відставку Володимира Литвина з посади голови Верховної Ради.

Володимир Литвин
Опозиція ініціює відставку Литвина

Відповідний проект постанови за підписом народних депутатів буде зареєстровано в парламенті.

За інформацією ДТ, таке рішення було прийнято на сьогоднішньому засіданні комітету.

Причиною відставки, на думку членів КОД, є усвідомлене маніпулювання роботою Верховної Ради та порушення українського законодавства.

Це проявилося у п’ятницю, 9 вересня, коли у прискореному режимі, в порушення норм закону з ініціативи спікера Литвина проголосували у першому читанні законопроект №9127.

Законопроект позбавляє пільг 16 категорій населення, зокрема, шахтарів, медиків, вчителів, працівників фармацевтичної галузі, чорнобильців, ветеранів, інвалідів та дітей війни, учасників бойових дій і багатьох інших.

Суть порушення закону Литвином, на думку членів КОД, полягає в тому, що спікер, знаючи про наслідки прийняття даного документа, направив його на розгляд до комітету з питань правосуддя під головуванням Сергія Ківалова і не направив його на розгляд до профільного парламентського комітету.

У КОД підкреслюють, що це грубе порушення закону головою Верховної Ради, яке може мати тяжкі наслідки і вдарить по мільйонах громадян України. Окрім того, Комітет опору диктатурі прийняв рішення організувати пікетування Верховної Ради у день голосування за даний законопроект на наступному пленарному тижні.

У зв’язку з цим комітет звертається до всіх громадських організацій, що захищають права вчителів, шахтарів, лікарів, ветеранів, інвалідів тощо із закликом пікетувати Верховну Раду у цей день.

У КОД також нагадали про спробу прийняти законопроект №9127 в цілому у той же день, 9 вересня, але тільки під тиском опозиції розгляд законопроекту у другому читанні було відкладено до наступного парламентського тижня.

Законопроект №7562 «Про гарантії держави виконання рішень суду», згодом модифікований у законопроект №9127, не відповідає своїй назві і передбачає фактичне скасування більшості пільг для багатьох категорій громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.