Новини економіки. 13 вересня. Ціни на бензин не повинні підвищуватися до 21-23 вересня.

бензин
До жовтня бензин дорожчатиме

Нагадаємо, з 1 вересня підвищилися ставки акцизу на імпортні нафтопродукти. Ще в квітні уряд їх знизив на 50 євро за тонну, щоб зупинити зростання цін на бензин, повідомляє “Сегодня“.

Міра була тимчасовою і восени вона припинила свою дію. За цей час оператори ринку встигли накопичити значний запас нафтопродуктів.

«На 1 вересня перехідні залишки становили близько 800 тисяч тонн, що еквівалентно роздрібним продажам протягом 25-27 днів», – зазначив заступник директора департаменту нафтогазової промисловості Костянтин Бородін. Це паливо, уточнив він, буде розпродано за старими цінами.

А ось вже після вересня бензин почне дорожчати. «По бензину А-95 акциз зросте майже на 50 копійок за літр. Приблизно 20-30 копійок будуть покриті за рахунок маржі операторів, а ось ще 20-30 копійок вони додадуть до ціни палива. І тому якщо сьогодні бензин коштує 10,10-10,50 грн, то до кінця вересня він може подорожчати до 10,30-10,70 грн. за літр А-95», – говорить директор консалтингової групи A-95 Сергій Куюн.

А от ціни на дизпаливо, прогнозує він, зростати не будуть взагалі. Самі трейдери говорять, що підвищення цін може початися і раніше. «Розміри запасів, швидше за все, набагато менші: адже світові ціни на нафту стрибали і ніхто великих запасів не робив, щоб не пролетіти. Мій прогноз – у другій декаді ціни зростуть на 20-25 копійок, і до кінця третьої – ще приблизно на стільки ж», – вважає виконавчий директор Об’єднання організацій нефпродуктов Володимир Ємєлін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.