Новини світу. 2 вересня. Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив про необхідність модернізації Лісабонського договору – свого роду «конституції» Євросоюзу, за якою країни ЄС живуть з 2009 року.

Вольфганг Шойбле пропонує змінити "конституцію" ЄС

Він зазначив, що центральні органи влади ЄС у Брюсселі повинні отримати набагато більше повноважень у фінансовій та економічній сфері, ніж зараз.

Політик розуміє, що в умовах важкої кризи, що набирає обороти в єврозоні, зробити це все одно необхідно.

Раніше з аналогічними заявами виступала і канцлер ФРН Ангела Меркель. У березні 2011 року вона, зокрема, заявила, що зміни в угоді потрібні для того, щоб ЄС міг більш ефективно і оперативно реагувати на економічні труднощі, з якими стикається Євросоюз.

Підписаний у 2007 році Лісабонський договір набув чинності в 2009 році після загальноєвропейських дебатів, а також низки ратифікацій і референдумів в країнах-учасницях. У 2008 році його вступ в силу опинився під загрозою через відмову Ірландії підтримати документ, проте пізніше жителі цієї країни змінили свою думку.

Зараз деякі країни, що входять в зону євро, відчувають серйозні економічні труднощі, пов’язані із занадто високими державними витратами на тлі невисоких надходжень до бюджету. «Розплачуватися» за відсутність бюджетної дисципліни в цих країнах доводиться всім державам єврозони, причому Німеччина несе найбільше навантаження.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.