Новини світу. 5 вересня. Операція НАТО в Лівії завершується. Проте міжнародні сили залишаться в країні поки не переконаються, що мешканцям Лівії більше нічого не загрожує.

Війська НАТО скоро покине Лівію

Про це повідомив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

“Ми будемо там залишатися, поки це необхідно, щоб захищати населення Лівії, але ні хвилиною довше”, – заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

“У нас немає причин вважати, що війська Перехідної національної ради є загрозою мирному населенню в Лівії“, – зазначив Фог Расмуссен.

Він не назвав точної дати, але зазначив, що вона наступить уже “скоро”. За його словами, сили Каддафі надалі є загрозою для мирного населення і досі можуть атакувати де-небудь і коли-небудь.

“Коли ми прийдемо до висновку, що мирному населенню більше ніщо не загрожує, ми завершимо операцію”, – сказав Расмуссен.

Можливий арешт Каддафі не є вирішальною умовою для закінчення операції, оскільки окремі особи не є її метою, запевнив генеральний секретар альянсу.

Одночасно Фог Расмуссен підкреслив, що сили НАТО діяли в Лівії “дуже-дуже обережно” і прагнули не допустити жертв серед цивільного населення. Він назвав операцію в Лівії історичною, оскільки вона, за його словами, проводилася виключно з метою захисту мирних жителів. Він зауважив, що така операція є досягненням для НАТО.

“Населення Лівії починає формувати своє майбутнє. Міжнародна спільнота сьогодні несе велику відповідальність за те, щоб це майбутнє будувалося на свободі, демократії, повагою прав людини”, – зауважив генсек НАТО.

Расмуссен додав, що перед Лівією ще багато викликів, проте міжнародна спільнота готова допомогти. Так само і НАТО у разі потреби готове бути на сторожі країни, що забезпечити її безпечний розвиток.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.