Новини технологій. 13 вересня. Експерти передрікають місцевій провідній телефонії повільну смерть.

Зовсім скоро мобільні телефони повністю витіснять домашні

Фіксований зв’язок за півроку перестав бути найдешевшим видом спілкування по телефону. Якщо ще на початку року левова частка домашніх абонентів користувалися в місті найекономічнішим тарифом 19,73 грн/міс. з лімітом 200 хвилин, то з вересня більшість з них змушені задовольнятися пропозицією без похвилинної оплати за 29,74 грн/міс. Тобто для багатьох місцевий звязок подорожчав на 50%.

Справа в тому, що керівництво «Укртелекому» буквально за кілька місяців до першого травневого підвищення пішло на непопулярний крок і просто відключило в ряді АТС функцію похвилинного обліку дзвінків.

Сільський тариф на місцевий зв’язок також підтягнувся. Якщо до травня мінімальна пропозиція на місяць обходилося 10,51 грн, то тепер найбюджетніший тариф становить 14,21 грн на місяць.

Але зафіксовані у вересні нові тарифи таять в собі нову загрозу для компанії – масову втрату клієнтів. Як можна помітити, цей рік став знаковим для фіксованого зв’язку. Хвилина розмови по стаціонарному телефону стала коштувати стільки ж, а в деяких випадках навіть дорожче, ніж обходиться українцям зміст мобільного телефону.

«Для деяких людей не буде сенсу користуватися домашнім телефоном, якщо вони можуть використовувати бюджетну пропозицію мобільного оператора з ціною 25 грн на місяць», – відзначає аналітик BG Capital Олександр Паращій.

Аналітики передрікають місцевому зв’язку «Укртелекому» і сотні маленьких фіксованих компаній повільну смерть. В перспективі одного-двох років років можна очікувати відтік фіксованих абонентів «Укртелекому» в розмірі до 200 тис. в рік. Надалі темпи втрати клієнтів можуть прискоритися.

За матеріалами PRO IT

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.