Новини науки. 7 вересня. Відео. Зонд Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) знову сфотографував місце посадки американських місій “Аполлон 12”, “Аполлон 14” і “Аполлон 17”.

Сліди "Аполлонів" на Місяці

Знімки та їх опис опубліковані на сайті американського космічного агентства.

Фото було зроблено в період з 14 по 19 серпня 2011 року, однак опубліковано лише зараз. Заради зйомок апарат спеціально змінив орбіту на еліптичну, при чому опускався до висоти всього в 21 кілометр над поверхнею Місяця. На вихідну орбіту з середньою висотою 50 кілометрів апарат повернувся 6 вересня 2011.

На знімку добре видно сліди посадки 17-ї місії, а також припаркований “автомобіль” LRV (Lunar Roving Vehicle), доставлений ​​на супутник в рамках 15-ї місії програми “Аполлон”. Крім цього на фото помітні окремі ланцюжки слідів астронавтів, залишені ними речі, включаючи рюкзаки, а також сліди, залишені LRV.

Вперше LRO сфотографував місце посадки “Аполлонів” у 2009 році. Тоді фото було зроблено з висоти в 50 кілометрів і було набагато нижчої якості. Наприклад, посадковий модуль займав область всього в декілька пікселів. Тоді ж місячний зонд зробив знімки місць посадки “Аполлона 11”. Програма пілотованих польотів на Місяць “Аполлон” стартувала в 1961 році. Всього астронавти висаджувалися на земному супутнику шість разів на період з 1969 року по 1972 рік.

Зонд Lunar Reconnaissance Orbiter був запущений 18 червня 2009 на борту ракети-носія “Атлас V”. Спочатку планувалося, що апарат пропрацює на орбіті земного супутника лише рік, однак пізніше його місія була продовжена до п’яти.

ВІДЕО

За матеріалами Newsmarket, Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.