Новини світу. 29 вересня. Жителям Куби дозволили вільно купувати і продавати автомобілі.

Кубинцям дозволили продавати автомобілі

Відповідну постанову, яка скасовує заборону на купівлю-продаж авто, опублікував уряд країни.

“Це те, що треба було зробити, адже в усіх країнах світу можна купувати і продавати машини. Чому ми повинні жити по-іншому? Нам треба йти в ногу з усім світом, а не залишатися на узбіччі. Інакше немає руху вперед”, – цитує Euronews водія таксі в Гавані.

Раніше дозволялося вільно купувати і продавати лише автомобілі, що знаходилися на Кубі до 1959 року (рік Кубинської революції). Тому на вулицях острова можна зустріти в основному старі американські машини, а також ввезені пізніше автомобілі радянського виробництва.

Відтепер на Кубі дозволена “передача прав власності на транспортні засоби за допомогою покупки або дарування” без будь-якого спеціального дозволу. Це право поширюється як на громадян Куби, так і на іноземців, що проживають в країні.

Проте для самих кубинців таке нововведення уряду нічого не змінить. Більшість населення країни може лише мріяти про автомобіль, оскільки заробітна плата на острові дуже низенька.

Згідно з постановою, ввозити автомобілі з-за кордону можна лише іноземцям або ж з особливого дозволу влади. Звичайні кубинці зможуть купувати тільки вже ввезені на острів автомобілі.

ЗМІ називають рішення уряду однією з найбільш очікуваних для населення реформ. Введення вільної купівлі-продажу автомобілів і нерухомості – один із понад трьохсот заходів з “актуалізації” економіки Куби, про які було оголошено у квітні на VI з’їзді компартії Куби.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.