Новини світу. 17 вересня. “Октоберфест” (Oktoberfest) – найбільший у світі фестиваль пива.

У 2011 році "Октоберфест" пройде з 17 вересня по 3 жовтня

Він проходить у столиці БаваріїМюнхені, починається у треті вихідні вересня і триває 16 днів.

У 2011 році фестиваль пройде з 17 вересня по 3 жовтня.

Вперше свято відбулося в жовтні 1810 р., коли відзначалося весілля принца Людвіга I (майбутнього короля Баварії) і принцеси Терезії Саксонської. За високим указом весільні урочистості належало відзначати п’ять днів з парадами, ілюмінаціями, музикою, феєрверками і широким застіллям. Святкові гуляння, на які були запрошені всі жителі Мюнхена, проходили на лузі, який перебував за межами міста (а зараз це майже в самому центрі Мюнхена). Пізніше на честь принцеси це місце стали називати “Луг Терези”. Для мюнхенців того дня були влаштовані гуляння з безкоштовним пивом і кінними скачками.

Народні гуляння, так сподобалися 14-річному спадкоємцю, що він віддав розпорядження проводити їх щорічно. Ця традиція переривалася лише кілька разів через епідемії холери і під час світових воєн, а після Другої світової війни фестиваль відкрився лише в 1950 р.

"Октоберфест"

З плином часу до старих традицій проведення фестивалю стали додаватися нові. Так, було подовжено час святкування, а дата трохи зсунута на кінець вересня – початок жовтня, так як в Мюнхені в цей час зазвичай стоїть гарна тепла погода.

“Октоберфест” відрізняється від інших народних гулянь зовнішнім церемоніалом, що не порушується вже два століття. За традицією, він починається рівно о 11 годині за місцевим часом святковою ходою вулицями Мюнхена від монументальних “Воріт Перемоги” на Людвігштрассе до “Луга Терези” – місця проведення фестивалю.

Очолює процесію символ Мюнхена – дівчина в чернечому одязі з великим дзвоником у руці, що сидить верхи на прикрашеному коні. Її супроводжують святкові карети бургомістра, глави уряду Баварії і членів міської ради. За ними йде низка прикрашених карет і возів з пивом з усіх районів Німеччини, перш за все з Баварії. На ходу розігруються традиційні жанрові сценки, люди несуть прикрашені гілки і гірлянди. Хода завжди проходить за одним і тим же маршрутом, довжина якого складає 6 км.

Рівно о 12.00 на “Лугу Терези” старший бургомістр Мюнхена вибиває затичку з пивної бочки (традиція зародилася в 1950 р.), після чого фестиваль вважається відкритим. При цьому кількість ударів, які знадобляться для того, щоб вибити пробку, є предметом ставок тоталізатора.

До свята готуються найзнаменитіші пивоварні Баварії. Кожна з них за традицією отримує на фестивалі свій намет. У найбільшому з них, що належить мюнхенському ресторану Hofbraeuhaus, вміщається до 11 тисяч чоловік.

Спеціально до фестивалю варять досить міцне напівтемне пиво, яке так і називають – “Октоберфестбір“. Воно вариться в березні, все літо бродить і до початку свята доходить до готовності.

Пиво подається в основному в літрових кухлях. Вартість кухля ніколи не буває круглою (у 2009 р. вона становила від 8,1 до 8,6 євро, в 2010 р. – від 8,3 до 8,9 євро, на 2011 рік пропонуються ціни від 8,7 до 9, 2 євро), а брати решту при покупці не прийнято.

"Октоберфест"

Однією із “фірмових” особливостей “Октоберфесту” є огрядні баварки-офіціантки, що несуть одночасно по 10-12 літрових кухлів пива. Встигнути сфотографуватися з однією з них є своєрідним атракціоном для відвідувачів наметів.

Про дітей в дні свята теж не забувають. Для майбутніх потенційних учасників фестивалів спеціально будуються каруселі, продається морозиво та інші солодощі. Діти катаються на дитячій залізниці, їздять у візках, запряжених кіньми, для них влаштовуються спеціальні вистави.

Під час пивного фестивалю у свято занурюється весь Мюнхен, відкриваються численні пивні точки на свіжому повітрі – біргартени (пивні сади), на кожному розі продаються традиційні сувеніри – шапки у формі кухля пива або пивної бочки, справжні пивні кухлі тощо.

За час проведення “Октоберфесту” його відвідує майже 6 мільйонів людей, приїжджають туристи з усіх континентів землі. Найбільша кількість відвідувачів було зареєстровано в 1985 р. – 7,1 млн осіб. На фестивалі випивається близько 7 млн ​​літрів пива.

"Октоберфест"

З 2011 р. на “Октоберфесті” вводиться заборона на куріння в пивних наметах. З 1 серпня 2010 р. у Баварії заборонено куріння у всіх ресторанах, тому вже в 2010 р. на “Октоберфесті” стали забороняти курити в пивних наметах, але з 2011 р. вводяться більш жорсткі правила.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.