Новини світу. 27 вересня. Американська компанія Odyssey Marine Exploration (ОМІ), що спеціалізується на пошуках і підйомі затонулих кораблів, виявила в Атлантиці потоплене під час Другої світової війни британське судно Gairsoppa, на борту якого знаходиться 200 тонн срібла.

срібло
На дні Атлантики знайшли корабель із 200 т срібла

Експерти називають срібло з борту Gairsoppa найбільшим вантажем дорогоцінного металу, коли-небудь виявленого в морських глибинах.

Підводні археологи з ОМІ виграли тендер, оголошений британським урядом, з пошуку та підйому судна з дорогоцінним вантажем.

За умовами контракту ОМІ збереже 80% вартості срібла, яке їм вдасться підняти на поверхню. Вартість цього вантажу зараз оцінюється в 150 мільйонів євро.

Пароплав, який крім срібла в 1941 році віз з Індії до Ліверпуля вантаж заліза та чаю, і був потоплений нацистським підводним човном, фахівці виявили в 560 кілометрах від узбережжя Ірландії.

Представник компанії Ендрю Крейг після проведених досліджень заявив, що “категорично впевнений” у тому, що ОМІ вдасться підняти на поверхню всі 200 тонн срібла, які в 1941 році коштували 600 тисяч фунтів стерлінгів.

Планується, що роботи з підйому срібла і інших цінних предметів з Gairsoppa почнеться в другому кварталі 2012 року.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.