Новини економіки. 12 вересня. Міжнародний валютний фонд, як і раніше наполягає на підвищенні тарифів на газ в Україну для продовження фінансового співробітництва з країною.

МВФ знову нагадує про підвищення ціни на газ

“Що стосується питання цін на газ, то ця умова була закладена в програму. Вона залишається дуже важливим”, – заявив представник МВФ в Україні Макс Альєр і додав, що реалізація такого кроку необхідна для скорочення витрат держбюджету на підтримку “Нафтогазу“.

Альєр підкреслив, що МВФ згоден з необхідністю захисту малозабезпечених верств населення від підвищення цін на енергоносії, проте проти субсидування громадян, яким під силу оплачувати газ за вищими цінами.

У зв’язку з цим він нагадав, що спочатку уряд зобов’язався підвищити тарифи на газ на 50% ще в квітні поточного року, але в подальшому ці вимоги були пом’якшені.

МВФ в кінці липня 2010 року вирішив відновити співпрацю з Україною, затвердивши для країни нову програму stand-by на SDR10 млрд (близько $ 16 млрд). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі 1,25 млрд SDR. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити країні другий транш кредиту stand-by у розмірі 1 млрд SDR (близько $ 1,6 млрд).

Програма stand-by передбачала виділення Україні щокварталу ще восьми траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Їх обсяг складає по SDR1 млрд кожен, за винятком останнього в розмірі SDR0, 75 млрд.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.