Новини України. 17 вересня. Європейський Союз близький до підписання угод про асоціацію та про зону вільної торгівлі з Україною.

Головне для України, на думку Сікорскі, зберігати і поглиблювати демократію

Про це заявив в ході дискусії “Східна Європа та роль Україні” на 8-му Ялтинському форумі міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорскі.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі форуму, Сікорскі висловив надію на те, що угоди зможуть бути підписані вже у вересні на саміті зі Східного партнерства в Польщі. При цьому він підкреслив необхідність узгодження ряду політичних моментів, до яких “особливо чутливі члени ЄС“.

Міністр застеріг Україну від двох помилок на шляху європейської інтеграції. “Не треба думати, що ваше географічне положення, що, безсумнівно, важливе для Європи, дає вам право не звертати уваги на базові європейські принципи, яких ви повинні дотримуватися, якщо хочете увійти в європейське співтовариство.

І друга помилка – не треба думати, що інтеграція в Європу означає розрив з Росією, що вам потрібно вибирати між ЄС і Росією “, – сказав Сікорський, навівши приклад Польщі, яка під час вступу до ЄС і НАТО активно працювала над поліпшенням відносин з Росією.

Однак, головне для України, на думку Сікорскі, зберігати і поглиблювати демократію. “Сприйняття України як вільної і демократичної країни – це ваше стратегічне придбання, ваш стратегічний актив. Якщо ви асоціюєте себе з Європою, ми не будемо вас стримувати і сприймати як країну, схожу на Білорусь, ми сприйматимемо вас як демократичну країну”, – сказав він.

Також Сікорскі висловив надію на те, що на саміті стане можливим “чітко і сильно” заявити про питання, які визначать розвиток відносин ЄС і України на найближчий час. “Польща в перших рядах борців за те, щоб Україна отримала безвізовий режим”, – сказав міністр.

Сікорскі визнав, що збереження віз для українців у Європі через стільки років після скасування віз для європейців в Україну стало “великим розчаруванням”. “Проте, Євросоюз повинен вирішувати візові питання одноголосно. Якби все залежало тільки від нас (Польщі), візи були б уже скасовані. Тому я дуже хочу, щоб Україна виконала технічні умови. Лібералізація візового режиму того варта”, – сказав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.