Новини світу. 20 вересня. Вихід Греції з єврозони став би важким тягарем для єдиної європейської валюти.

Греція думає чи відмовлятися від євро

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель, виступаючи на регіональній конференції партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) в місті Альсфельд (земля Гессен).

“Виключення Греції було б згубним з політичної точки зору сигналом про те, що того, хто нам не підходить, потрібно викинути. Це стало б важким навантаженням для євро”, – зазначила голова ХДС, передає ИТАР -ТАСС.

За словами Меркель, Греція є членом валютного союзу, тому їй необхідно допомогти подолати структурну кризу.

“Звичайно, ми повинні при цьому діяти жорстко і завжди зіставляти допомогу з відповідним результатом”, – сказала Меркель.

Крім того, вона підкреслила, що Європа повинна розглянути питання, “чи достатньо у неї інструментів для того, що змусити дотримуватися угоди ЄС”.

Канцлер ФРН також зазначила, що і далі дотримуватиметься проведеної нею політики щодо порятунку євро.

“Це більше, ніж просто валюта”, – додала Ангела Меркель.

Відзначимо, що в понеділок відомий аналітик Нуріель Рубіні в доповіді про становище в Євросоюзі заявив, що Греції слід оголосити дефолт по своїх боргах і покинути зону євро ЄС.

Тим часом прем’єр-міністр Греції Георгіос Папандреу має намір винести на референдум питання про вихід Греції з єврозони і повернення національної валюти. Це рішення прийнято під тиском зарубіжних кредиторів і громадян країни, незадоволених заходами жорсткої економії.

Глава уряду розраховує, що підсумки всенародного голосування дозволять кабінету міністрів успішно продовжити подолання дефіциту бюджету та погашення зовнішнього боргу за рахунок непопулярних серед населення Греції заходів.

Законопроект про проведення референдуму з приводу можливої ​​відмови Греції від євро буде внесений на розгляд до парламенту країни в найближчі дні.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.