Новини світу. 16 вересня. Президент Білорусі Олександр Лукашенко може втекти з країни: він з тих осіб, які тікають з потопаючого корабля.

Карл Більдт

Про це заявив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

За його словами, Білорусь сьогодні знаходиться у вкрай вадкому становищі. Велика фінансова криза, яка охопила країну, заважає Лукашенку провадити попередню політику, а Росія не буде вже давати стільки коштів.

“Через наявність політв’язнів в тюрмах ми знаходимося з владою в стані безвиході”, – сказав Карл Більдт, і підкреслив, що Європа чекає звільнення з в’язниць всіх політв’язнів.

Карл Більдт також підкреслив, що необхідні не тільки звільнення, але й реабілітація політичних ув’язнених.

Глава МЗС Швеції зазначив, що “в Європи не такі великі можливості тиску на режим Лукашенка, але сьогодні дуже змінилася економічна ситуація в країні. Лукашенко витратив величезні гроші на президентські вибори 19 грудня, оскільки не був упевнений, що переможе. Економічний спад в Білорусі буде продовжуватися. Росія більше не може виділяти безмежні кошти, а Лукашенку необхідні 8 мільярдів доларів для стабілізації поточної ситуації. Але у МВФ дуже жорсткі економічні умови видачі кредитів. Сьогодні Білорусь знаходиться на межі розвалу. Не виключено, що Лукашенко захоче втекти. Такі люди, як він, завжди кидають потопаючий корабель”.

Глава МЗС також відзначив, що поки ЄС вважає за краще не говорити, що буде, якщо Лукашенко звільнить політв’язнів і що буде, якщо він їх не звільнить.

“Якщо він звільнить всіх політв’язнів, ми повернемося до ситуації 18 грудня 2010 року. Але вона ж не була сприятливою. Однією з політичних умов має бути проведення вільних виборів”, – зазначив Карл Більдт.

Міністр також зазначив, що на майбутньому саміті “Східного партнерства” в Варшаві будуть представлені білоруські чиновники, проте вони не будуть повноправними учасниками заходу.

Після звільнення вчора 11 політв’язнів у тюрмах Мінська продовжують перебувати кандидати в президенти Андрій Санніков, Микола Статкевич, Дмитро Ус, координатор громадянської кампанії “Європейська Білорусь” Дмитро Бондаренко, керівник правозахисного центру “Вясна” Алесь Беляцкий, молодіжні активісти Дмитро Дашкевич, Едуард Лобов, підприємець Микола Автуховіч.

За матеріалами Хартия’97

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.