Новини світу. 17 вересня. Викладач англійської мови з Лондона, 64-річний Мохаммед Ібрагім залишив свою роботу у зв’язку з призначенням на пост віце-прем’єра уряду Сомалі.

Мохаммед Ібрагім став віце-прем'єром Сомалі

Під час літніх канікул вчитель, який протягом останніх двох років навчав сомалійських дітей англійської мови в Newman Catholic College на півночі англійської столиці, отримав звістку про призначення на посаду заступника голови уряду та міністра закордонних справ Сомалі.

Директор школи Річард Колка сказав, що він був “вражений” коли отримав електронною поштою на початку серпня прохання викладача дозволити йому не повертатися на роботу після літніх канікул.

У листі Мохаммед Ібрагім написав: “Несподівано для мене під час шкільних канікул я був покликаний своєю країною і призначений віце-прем’єром і міністром закордонних справ Сомалі в той час коли моя батьківщина стикається з гуманітарною кризою, викликаною засухою і голодом. Пам’ять про мою роботу в школі і моїх колег назавжди залишиться в моєму серці”.

За словами директора школи, зазвичай він просить співробітників попереджати про звільнення за місяць, але в цьому випадку він вирішив відступити від прийнятих правил.

Центральний уряд Сомалі очолює Абдівелі Мохаммед Алі, випускник економічного факультету Гарварда, призначений новим прем’єр-міністром Сомалі в кінці червня цього року на тлі конфлікту між президентом країни Шаріфом Шейхом Ахмедом і спікером парламенту Шаріфом Шейхом Хасаном Аденом. Він змінив на цій посаді Мохаммеда Абдуллахі Мохаммеда, на відставку якого наполягала Організація Об’єднаних Націй, яка розробила план примирення між президентом і спікером парламенту.

У рамках досягнутої 9 червня домовленості між президентом і спікером парламенту, прем’єр Мохаммед покинув свій пост, а мандат президента і парламенту було продовжено на один рік.

Новий прем’єр уряду Сомалі поставив завдання сформувати новий кабінет з числа сомалійців, які отримали освіту на Заході, закликавши їх повернутися на батьківщину для відновлення країни після десятиліть громадянської війни і міжусобиць. У новий кабінет увійшли сомалійці зі Сполучених Штатів Америки, Канади та Фінляндії. Тепер, з призначенням віце-прем’єром Мохаммеда Ібрагіма, і з Великобританії.

Офіційна влада Сомалі не контролює ситуацію в країні. П’ятитисячний миротворчий контингент Афросоюзу також не здатний взяти ситуацію з безпекою під контроль і охороняє лише кілька ключових стратегічних об’єктів у Могадішо.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.