Новини світу. 14 вересня. Уряд Литви в середу прийняв рішення про скасування консульського збору за національні візи для громадян Білорусі.

Литва лібералізує візовий режим з Білоруссю

Міністерство закордонних справ країни стверджує, що це дозволить білорусам подорожувати в спрощеному порядку, буде стимулювати процеси демократизації в Республіці Білорусь та сприяти зміцненню громадянського суспільства.

Згідно з постановою, консульський збір за розгляд прохання про видачу національної візи стягуватися не буде. В даний час віза коштує 60 євро (207 літів).

Безкоштовно громадяни Білорусі зможуть отримувати “національні візи категорії D”. Вони дають право перебувати в Литві три місяці, а також (на обмежений час) виїжджати в інші країни Шенгенської зони.

Безкоштовні візи зможуть одержувати студенти, спортсмени, журналісти, а також інші легально працюючі особи, але такі візи не видаватимуться, якщо люди мають намір перетинати кордон в туристичних або інших короткострокових цілях. У таких випадках потрібна Шенгенська віза, плату за неї встановлює ЄС. В даний час вона становить 60 євро.

Литва і Білорусь також планують в окремому порядку спростити перетин кордону для мешканців прикордонних територій. Ця домовленість вже ратифікована, але ще не закінчені підготовчі роботи.

Президент Литви Даля Грібаускайте сказала, що лібералізація візового режиму створить для білорусів сприятливі умови, щоб “виїхати, порівняти і вибрати, за демократизацію своєї країни вони чи ні”.

За матеріалами delfi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.