Огляд преси. 27 вересня. Передбачуване повернення Володимира Путіна на пост президента – важливий поворот в політичній історії Росії, що знаменує собою відмову грати за демократичними правилами європейського зразка, який передбачає наявність політичної альтернативи і передачу владних повноважень, пише La Tribune.

Кожен з них знає своє місце

Путін зі своїми людьми теоретично може залишатися при владі ще 12 років, що абсолютно нетипово для сучасних політичних систем.

У той же час Дмитра Медведєва принизили, грубо нагадавши про необхідність дотримуватися умов їхньої з Путіним початкової угоди, факт існування якої був ними офіційно підтверджений в суботу.

“Таким чином, заклики російського президента до модернізації, демократизації, боротьби з корупцією, зменшення впливу політичного керівництва на економіку були лише частиною гри, придуманої в Білому домі. Західні партнери Медведєва, перед якими він розігрував цю пантоміму, це оцінять”, – зауважує оглядач Франсуа Рош.

У той же час він констатує, що така передача влади не означає, що перед Путіним стоїть просте завдання. “Йому доведеться зіткнутися з колосальним викликом: підготовкою до постнафтової епохи.

В останні місяці він неодноразово заявляв про рішучість вжити структурні зміни, які можуть стати другим актом його політичної діяльності, тоді як перший мав на меті зосередження в руках держави – прямо чи опосередковано – видобутку природних ресурсів “, – відзначає Рош.

За оцінками економістів, вже до 2014 року федеральний бюджет може стати дефіцитним. На думку видання, перед майбутнім президентом відкриваються три шляхи вирішення цих проблем: нова хвиля приватизації, справжня структурна реформа з переходом до технологій майбутнього та ефективного використання інтелектуального потенціалу, активне залучення іноземних інвестицій.

“Отже, на зміну етапу закритості Росії, що є фірмовим знаком Путіна I, за логікою, повинен прийти етап відкритості для іноземних інвесторів – етап Путіна II. Це можливо за однієї умови: юридична безпека повинна стати пріоритетом, що передбачає безжальну боротьбу з корупцією, в якій уряд і Кремль досі терпіли фіаско. Тільки такою ціною Володимир Путін може завоювати титул “великого лідера”, заради якого він трудиться вже понад десять років “, – резюмує видання.

Джерело La Tribune

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.