Новини політики. 15 вересня. Колишній президент України Леонід Кучма оцінив незалежність України, пригадавши газові конфлікти з Росією в 2006 та 2009 роках.

Леонід Кучма
Леонід Кучма оцінив незалежність України

За словами українського екс-президента, під час суперечок із сусідньою країною йшлося не лише про ціну на газ, а й про ціну за свободу держави.

“За незалежність завжди треба платити. Коли треба – кров’ю. В спокійні часи – можна грошима, якщо не вистачило політичної мудрості і економічного розрахунку,” – сказав Кучма.

При цьому екс-президент попросив не плутати “плату за незалежність, і плату за дурість”. За словами Кучми, Україна “газові війни” з Росією почала одразу після приходу до влади Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко.

“Новорічні газові війни 2005-го та 2009-го років, провальні наслідки яких обов’язково оголошувалися перемогами, почалися ще в 2005-му році, коли ціна в $50 на 10 років і створення газотранспортного консорціуму за участі Росії і Німеччини комусь здались “зрадою національних інтересів”,- пригадав Кучма.

Перерозгляд газових контрактів з Москвою Кучма схвалює. “Тому що після катастрофічних “перемог” нам відступати не можна. Та й нема куди”, – підкреслив екс-президент України.

За матеріалами Tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.