Новини світу. 16 вересня. Єврокомісія відмовила країнам ЄС у праві самостійно приймати рішення щодо тимчасового запровадження контролю на кордонах всередині Шенгену.

прапор ЄС, євросоюз
Країни ЄС повинні узгоджувати контроль на кордоні з Європою

Відповідно до опублікованого сьогодні проекту поправок до шенгенської угоди, Єврокомісія пропонує приймати такі рішення не в односторонньому порядку на національному рівні, а узгоджено, на європейському рівні

“Рішення про відновлення прикордонного контролю всередині Шенгена буде прийматися на європейському рівні на базі пропозиції Єврокомісії, яке має бути ухвалене кваліфікованою більшістю країн ЄС”, – заявила єврокомісар з внутрішніх справ Сесілія Мальмстрем.

Єврокомісія готова надати країнам ЄС можливість введення паспортного контролю на кордонах всередині Шенгену у випадку “несподіваного потужного міграційного сплеску” або при нездатності однієї із зовнішніх країн Шенгенської співтовариства забезпечити адекватний рівень контролю своїх кордонів. У цих умовах ЄС може надати проблемній державі підтримку, у тому числі матеріальну чи технічну допомогу з боку Єврокомісії, Агентства ЄС з контролю кордонів, Європолу та інших структур.

Ці норми додадуть до чинних правил тимчасового введення паспортного контролю в разі проведення в країні великого міжнародного заходу (саміту, футбольного чемпіонату), або у випадку “серйозної терористичної загрози”.

Разом з тим запропонована Єврокомісією директива значно ускладнює механізм прийняття рішень про введення паспортного контролю. Якщо сьогодні країни співтовариства можуть прийняти таке рішення самостійно на термін до п’яти днів, то за новою директивою вони будуть зобов’язані представити до Єврокомісії свій обґрунтований запит на введення паспортного контролю, який згодом повинен бути затверджений в Раді ЄС кваліфікованою більшістю голосів.

Таким чином, Єврокомісія має намір значно посилити роль Брюсселя у прийнятті рішень про зміну паспортного режиму, що значно обмежить можливості для маневру країн-членів ЄС.

У зв’язку з цим більшість європейських експертів упевнені, що в такому вигляді проект директиви не буде затверджений країнами співтовариства в Раді ЄС, і запропонований механізм прийняття рішень про паспортний контроль матиме серйозні зміни.

У Шенгенський безвізовий простір входять 22 з 27 країн ЄС, найближчими претендентами на вступ є Болгарія і Румунія.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.