Новини науки. 3 вересня. Національна дослідницька рада США заявила, що концентрація сміття на орбіті Землі досягла критичної точки і представляє серйозну загрозу для космічних кораблів.

Космічного сміття стає усе більше

NASA має розробити нову стратегію очищення навколоземного простору.

За словами вчених, супутники і ракети, які відпрацювали свій ресурс, стикаються одне з одним, утворюючи хмари дрібніших уламків. Вони не менш небезпечні, проте їх набагато важче помітити й утилізувати.

Космічне сміття може завдати шкоди приблизно 1 000 комерційним і військовим супутникам, що знаходяться на земній орбіті. Проблема повинна бути вирішена, в іншому випадку галузь, чиї доходи торік склали 168 мільярдів доларів, може опинитися під загрозою.

Перше зіткнення сталося в 2009 році між робочим американським супутником Iridium і російським супутником “Космос-2251”, що відпрацювали свій ресурс. Зіткнення призвело до утворення хмари дрібних уламків. Раніше, в 2007 році, Китай знищив один зі своїх супутників за допомогою балістичної ракети.

У період з грудня 2009 по липень 2011 року, кількість об’єктів які відстежує американська мережа космічного спостереження, зросла майже на 20 відсотків з 9949 до 16 094. У реальності їх набагато більше, тому що система дозволяє відстежувати предмети, діаметр яких становить не менше 10 сантиметрів.

Вчені дали NASA і американському уряду ряд рекомендацій, спрямованих на створення технічних засобів для утилізації космічного сміття. Владі США рекомендовано також розглянути законодавчі ініціативи, які забороняють іншим країнам утилізувати космічні апарати на орбіті Землі.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.