Новини світу. 5 вересня. Китайські чиновники активно освоюють мікроблоги, щоб ефективніше впливати на громадську думку в країні.

Компанія Tencent складає конкуренцію Twitter в Китаї

Станом на 1 серпня на території всього Китаю свої мікроблоги завели більше десяти тисяч урядових установ та їхніх співробітників. Це в чотири рази більше сторінок, ніж було зареєстровано у порівнянні на кінець березня – тоді чиновникам і держустановам належало 2400 акаунтів.

Високопоставлені особи зареєстрували близько 266 сторінок. Всього в країні зареєстровано 195 млн мікроблогів.

Професор Китайської академії держуправління Ванг Юкай називає вплив мікроблогінгу на держуправління в Китаї «безпрецедентним».

Однак далеко не всі мікроблоги китайських чиновників регулярно оновлюються. У деяких з них записи з’явилися лише в день реєстрації сторінки. Крім того, деякі зі сторінок додані в друзі підставними акаунтами, через що також складно оцінити реальний вплив деяких мікроблогів на громадську думку в Китаї, відзначають експерти.

Чиновники можуть використовувати неформальні контакти в інтернеті для усунення нерозуміння з громадянами, вважає Кай Кі, голова організаційного департаменту Комуністичної партії Китаю в провінції Шеньчжень. Його мікроблог читає близько 5,3 мільйонів чоловік. При цьому Кай Кі вважає, що влада і чиновники повинні бути «скромними» у своїх мікроблогах.

За матеріалами Газета.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.