Новини світу. 8 вересня. Міністерство промисловості та інформаційних технологій КНР продовжило ліцензію веб-корпорації Google, необхідну для роботи на китайському ринку.

google
Google продовжили ліцензію в Китаї

Відносини між Google і офіційним Пекіном залишаються напруженими, що є результатом конфлікту, який почався на початку 2010 року. Тоді повідомлялося, що сервери Google “високоорганізовано і цілеспрямовано” кібератакували, в проведенні чого підозрювався Китай. Після цього Google заявила про припинення фільтрації пошукових результатів в КНР і автоматичному перенаправлення відвідувачів Google.cn на гонконгські сервери Google.com.hk.

В цьому році історія отримала продовження. Google зафіксувала численні спроби несанкціонованого проникнення в поштові скриньки абонентів служби Gmail, знову звинувативши в атаках китайську владу. Офіційний Пекін, зрозуміло, причетність до кібернападів відкидає.

Продовження ліцензії означає, що Google зможе працювати в китайському веб-просторі ще як мінімум рік. Втім, позиції Google в КНР слабшають: якщо в другій чверті 2010-го американська компанія утримувала 24% пошукового ринку Піднебесної, то тепер – 19%. Для порівняння: частка Baidu, найбільшого китайського пошуковика, за той же період зросла з 70 до 76%.

За матеріалами compulenta

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.