Новини світу. 7 вересня. В центральній і південній частинах японського острова Хонсю через наслідки потужного тайфуну “Талас” загинули 50 людей, ще 55 – вважаються зниклими без вісті.

"Талас" - найбільший тайфун за останні 7 років

Такими є дані місцевої влади.

З урахуванням цього “Талас”, відзначають в уряді Японії, став найбільш руйнівним за останні сім років і, ймовірно, перевершить масштаби лиха, викликаного в 2004 році 23-м тайфуном, який забрав життя 98 жителів країни.

На цей раз стихія найсильніше вдарила по префектурі Вакаяма на півострові Киї, де загинули 35 людей, а також сусідніх префектур Нара і Міе. Через розливи річок, гірських обвалів і зсувів кілька сіл в цьому регіоні, як і раніше, відрізані від зовнішнього світу. Загони військових і цивільних рятувальників продовжують обстежувати руїни та околиці річок, які вийшли з берегів, у пошуках постраждалих і загиблих. Влада вважає, що число жителів, які потребують зараз екстреної допомоги, складає близько 1 тис осіб. Вертольоти сил самооборони і поліції перекидають до постраждалих від ударів стихії райони продовольство і предмети першої необхідності, інформує ИТАР-ТАСС.

Тайфун “Талас”, який обрушився на Японію в кінці минулого тижня, перетворився в область зниженого тиску в північній частині Японського моря. Але принесені ним дощі продовжилися на північному японському острові Хоккайдо. Сотні сімей там вже отримали вказівки про евакуацію через загрозу повеней та зсувів.

Newsmarket