Новини науки. 12 вересня. Люди, у підпорядкуванні яких знаходиться цілий штат співробітників, і впевнені в тому, що вони розумніші від інших, насправді не так далекі від правди.

Керівні посади "тримають" мозок у тонусі

Як виявилося, ті, хто присвятив себе управлінню персоналом, рідше страждають від старечого недоумства.

Управління іншими людьми викликає структурні зміни в головному мозку, до глибокої старості захищаючи відділи, що відповідають за пам’ять і навчання.

Учені з Австралії виявили зв’язок між досвідом роботи менеджером і властивостями і розмірами гіпокампу.

«Ми виявили явний зв’язок між кількістю підлеглих у людини, яка займає керуючу посаду, і розміром його гіпокампу. Можливо, це пов’язано з унікальними розумовими завданнями, які виконують менеджери, що змушені постійно вирішувати проблеми, використовувати короткострокову пам’ять, справлятися зі своїми емоціями і ставити себе на місце інших. З часом все це може стати причиною структурних змін головного мозку », – пояснюють вони.

За словами дослідників, їхня робота ще раз підтвердила, що активна розумова діяльність змушує мозок працювати, роблячи його більш здоровим і потенційно захищаючи від деменції, і, зокрема, від хвороби Альцгеймера. Крім цього, результати роботи свідчать про те, що мозок зберігає свою пластичність до старості.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.