Новини світу. 18 вересня. Муаммар Каддафі, про місцезнаходження якого досі нічого не відомо, швидше за все, знаходиться вже за межами Лівії

Муаммар Каддафі
Каддафі вже не в Лівії

Так вважає Міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні.

“Я вважаю, що Каддафі вже немає в Лівії”, – сказав у неділю італійський міністр в інтерв’ю газеті Messaggero. передає РИА Новости.

Раніше західні ЗМІ з посиланням на представників ПНР повідомляли, що Каддафі, ймовірно, переховується в місті Бені-Валід, де сконцентрувалася частина його армії, яка вже двічі за останній тиждень відбила штурм сил Перехідної Ради. Крім того, ЗМІ повідомляли, що Каддафі може ховатися в своєму рідному місті Сірт, який також утримують лояльні до нього підрозділи.

Майже за шість місяців бойових дій противникам Каддафі вдалося встановити контроль майже над всією територією Лівії. Перелом у бойових діях настав у третій декаді серпня, коли сили опозиції за підтримки авіації НАТО взяли Тріполі. Про долю Муаммара Каддафі до цих пір нічого не відомо. Частина його сім’ї втекла в Алжир.

Сам полковник Каддафі та його представники не раз заявляли, що він залишається в Лівії і буде продовжувати боротися.

З середини лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відставки правлячого країною більше 40 років Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і опозицією.

Рада Безпеки ООН 17 березня прийняла резолюцію, що передбачає введення безпілотної зони над Лівією. 19 березня почалася операція коаліційних сил за участі Великобританії, Франції, США, Канади, Бельгії, Італії, Іспанії, Данії, Норвегії.

Керівництво кампанією в Лівії 31 березня повністю перейшло до представників командування НАТО.

У лютому опозиція сформувала в Бенгазі Перехідну національну раду (ПНР), яку оголосила єдиним легітимним органом влади в країні. ПНС визнали близько 60 країн, зокрема й Україна.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.