Новини світу. 2 вересня. Минуло більше двох тижнів відтоді, як переворот в Лівії вступив у свою активну фазу, проте лідер Джамахірії Муаммар Каддафі як і раніше не знайдений.

Муаммар Каддафі
Повстанці підозрюють, де може бути Каддафі

Деякі експерти вважають, що полковник може як і раніше знаходиться в Тріполі – в підземному місті, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

Рядові жителі лівійської столиці і не підозрювали, що під землею їх рідного міста розташовується інший, таємний Тріполі, побудований Каддафі за допомогою зарубіжних фахівців. Як повідомляють французькі журналісти, складні мережі коридорів та тунелів пронизують усе місто – від головної площі Тріполі до лісу Насера на околиці лівійської столиці.

Вхід до підземелля Каддафі був виявлений після того, як опозиціонерам вдалося захопити резиденцію полковника Баб аль-Азіза. Один з повстанців на ім’я Набив аль-Арабі проводить своєрідні екскурсії по притулку Каддафі, в основному, для представників зарубіжних ЗМІ. Прямо за залізними дверима, розташованими в бункері Каддафі, починається довгий тунель, на початку якого знаходиться спальня полковника з аскетичним ліжком, матрацом і ящиками з консервами.

Набив аль-Арабі розповідає, що на будівництво підземного міста у Каддафі пішло більше 30 років. За словами повстанця, в тунелях видовбані кілька десятків затишних ніш, де досі можуть зберігатися боєприпаси та вибухівку. Більше того, як вважають повстанці, сам Каддафі може ховатися в підземному Тріполі. Проте на даний момент опозиціонери не наважуются відправитися під землю на пошуки полковника – це дуже небезпечно, тому що ні у кого немає карти підземель. Деякі вважають, що разом з Каддафі у тунелях можуть ховатися і його озброєні охоронці.

На даний момент, Каддафі шукають у рідному місті полковника Сірте. Також у четвер експерти висунули версію, що лідер Джамахірії міг втекти в Алжир, влада якого надала притулок сім’ї Каддафі. Втім, уряд країни спростував ці припущення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.