Новини економіки. 13 вересня. Прибутковість п’ятирічних облігацій Італії досягла рекорду з моменту створення євро.

У Італії можуть бути серйозні проблеми

Такі результи зафіксовані за підсумками боргового аукціону у вівторок. Вони посилили побоювання ринків з приводу фінансового стану третьої економіки єврозони.

Італія розмістила облігацій на 6,485 мільярда євро ($ 8,846 мільярда), включаючи п’ятирічні папери на 3,865 мільярди євро, прибутковість по яких склала рекордні 5,6%.

Відношення попиту до пропозиції на аукціоні знизилося до 1,279 у порівнянні з 1,93 на попередньому аукціоні п’ятирічних бондів Італії.

Надія на те, що Китай може допомогти Італії скупкою її облігацій, не змогла поліпшити результат аукціону. Італію протягом місяця підтримувала програма скуповування боргів Європейського центрального банку, спрямована на стримування зростання вартості запозичення для Риму.

Тим часом, різке зростання прибутковостей за останній тиждень показало, що настрій на фінансових ринках повернувся проти Італії. Після публікації результатів аукціону євро впав до рівня долара.

Глава найбільшого італійського автовиробника Fiat Серджіо Маркіонне попередив, що ситуація може вийти з-під контролю.

“Думаю, є ймовірність того, що якщо будуть зроблені невірні кроки, система піде під укіс”, – сказав Маркіонне на автосалоні в німецькому Франкфурті-на-Майні.

Через зростання прибутковостей суверенних облігацій до неприйнятних значень Греції, Ірландії, а потім і Португалії довелося покинути відкритий ринок і просити фінансової підтримки у міжнародних кредиторів. Інвестори побоюються, що з Італією та Іспанією може статися те ж саме.

За матеріалами Вести.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.