Новини здоров’я. 30 вересня. Іспанські вчені протестували вакцину MVA-B і з’ясували, що вона ініціювала імунну відповідь на ВІЛ у 92% випадків.

Іспанські вчені вигадали спосіб боротьби із ВІЛ

Як показали попередні дослідження, завдяки вакцині організм починає розпізнавати ВІЛ, повідомляє Сегодня.

У вакцині містяться чотири гени вірусу, які стимулюють Т і В-лімфоцити – типи білих кров’яних клітин. Різні лімфоцити запрограмовані боротися з різними видами патогенів.

ВІЛ вони перемогти легко не можуть, тому лімфоцитам потрібне “тренування”. В-клітини виробляють антитіла, які атакують віруси до того, як вони заражають клітини. А ось Т-клітини виявляють і знищують заражені клітини.

Запропонована вакцина дозволяла у 2/3 добровольців виробити орієнтовані на ВІЛ антитіла після 11 місяців після вакцинації. У понад 30% виробився тип Т-клітин, що борються з ВІЛ, під назвою CD4 +. А у решти ще один тип клітин – CD8 +.

Хоча імунна відповідь і був викликана, це ще не означає, що вакцина захищає від вірусу. Перевірити ефективність нової вакцини вчені збираються провівши клінічні випробування на людях з ВІЛ. У кращому випадку дослідники переможуть вірус або знайдуть спосіб зменшувати концентрацію вірусу в крові хворого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.