Новини світу. 11 вересня. Іранський аферист вкрав у банків країни близько 28 трильйонів іранських ріалів (2,6 мільярда доларів).

Аферистові не вдалося порозкошувати на вкрадені гроші

Гроші шахрай викрадав впродовж двох років, користуючись підробленими акредитивами.

Таким чином йому вдалося придбати кілька великих активів, в числі яких одна з найбільших сталеливарних компаній Ірану Khouzestan Steel. За даними іранських ЗМІ, шахрай продумав досить складну схему афери самотужки, але реалізовував її за допомогою спільників. Йому вдалося обдурити щонайменше вісім іранських банків.

За словами представника влади Ірану ця афера за масштабом виявилася “безпрецедентною” для країни. Один з іранських політиків заявив, що афера являє собою яскравий приклад небувалої корумпованості банківських та державних чиновників.

За словами глави судової системи Ірану Аятолли Садека Ларіджані, всі учасники афери були арештовані. Більш детальну інформацію Ларіджані надати відмовився. Невідомо також, чи вдалося банкам повернути вкрадені гроші або хоча б їх частину.

За матеріалами Lenta.ru

У рейтингу міжнародної організації Transparency International, що досліджує рівень корупції в різних країнах світу, Іран займає 146 місце з 178. Для порівняння, Росія в цьому рейтингу знаходиться ще нижче – на 154 місці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.