Новини авто. 29 вересня. Кабмін збирається підвищити з 10% до 25% мита на ввезені з-за кордону автомобілі.

Іномарки подорожчають через підвищення мита

Для цього потрібна згода всіх країн-членів СОТ, до якої входить і Україна.

Як повідомили у прес-службі уряду, підвищення мита необхідно для того, щоб українські машини стали більш конкурентоспроможними порівняно з імпортними авто.

Наприклад, наш «ЗАЗ-Ланос» коштує 75-80 тисяч гривень, а «Рено Сандеро» – 90-92 тисячі гривень, але покупці частіше беруть іномарку, бо вона якісніша зроблена.

Якщо ж підняти мито ще на 15% (той же «Рено», наприклад, коштуватиме 106 тисяч гривень), то за співвідношенням «ціна-якість» вигідніше вже стає «Ланос».

Гендиректор Всеукраїнської асоціації імпортерів і дилерів Олег Назаренко розповів, що 15%-ве зростання мита вигідне для наших автовиробників, але країні в цілому нічого не дасть, так як за умовами СОТ доведеться або знизити ввізні мита на інші імпортні товари (наприклад, побутову техніку) , або збільшиться мито на наш експорт (метал, міндобрива, зерно), що зробить їх менш конкурентоспроможними.

«Наш ринок, де продається всього 160-165 тисяч машин на рік, малоцікавий членам СОТ, тому цілком ймовірно, що вони підуть на збільшення мита , що, в першу чергу, вдарить по недорогим і китайським та корейським маркам авто.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.