Новини світу. 21 вересня. Організація оборонних досліджень і розробок (DRDO) Індії має намір розробити безпілотний літальний апарат з електродвигунами, які б живилися від сонячних батарей.

Безпілотник живитиметься сонячною енергією

Планується, що новий апарат зможе перебувати в повітрі щонайменше місяць.

Новий безпілотник буде використовуватися для проведення дальньої розвідки. Апарат планується оснастити системами збору і передачі інформації в режимі реального часу. При цьому канали зв’язку, за якими буде передаватися вся інформація, включаючи зворотний канал управління, будуть закодовані для забезпечення безпеки безпілотника від злому. Інші відомості про новий апарат поки невідомі.

Між тим, лабораторія GTRE, підконтрольна DRDO, що займається розробкою турбореактивного двигуна Kaveri для винищувачів Tejas, оголосила, що ця силова установка придатна і для установки на безпілотники. Такі апарати на реактивній тязі в даний проектуються в Індії. Імовірно, вони будуть виконувати не тільки розвідувальні завдання, але і зможуть завдавати бомбових і ракетних ударів по об’єктах противника.

В даний час Індія займається розробкою відразу декількох типів безпілотників бригадного, військового і тактичного рівня. Апарати створюються для виконання декількох типів завдань, включаючи розвідку, рекогносцировку, спостереження, нанесення високоточних ударів і ретрансляцію радіохвилі. Деякі з апаратів вже надійшли на озброєння або будуть передані у війська найближчим часом. Зокрема, в лютому 2011 року сухопутні війська Індії взяли на озброєння перші чотири безпілотника Nishant.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.