Новини економіки. 28 вересня. Автомобілі стали першою товарною групою, за якою Україна вестиме переговори з членами СОТ про перегляд умов імпорту.

Іномарки подорожчають

Чинне зараз 10%-ве мито пропонується збільшити до 25% – тобто до того рівня, який був до вступу країни в організацію, повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ.

Рішення звернутися до СОТ з вимогою переглянути ставки вже прийнято Кабміном. На підвищенні ввізних мит наполягали автовиробники.

У тому випадку, якщо СОТ дасть згоду на введення мит, імпортери будуть змушені підвищити ціни. “З введенням 25-відсоткового мита зростуть наші витрати. В цих умовах ціна на автомобілі не зможе залишатися на тому ж рівні”, – говорить гендиректор Ніссан Мотор Україна Андрій Нестеренко.

Коли Україна вступила до СОТ, імпортні автомобілі подешевшали на 10-13%, нагадує гендиректор Авто Інтернешнл (імпортер Mazda і Suzuki) Олена Дуніна.

Нагадаємо, 30 червня міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі на черговому засіданні прийняла рішення про порушення та проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження й експорту. На думку комісії в Україні існує загроза заподіяння значної шкоди таким імпортом національному товаровиробнику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.