Новини економіки. 6 вересня. Виробництво пива на Україні за підсумками восьми місяців 2011 року знизилося на 2% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Закордонне пиво - серйозний суперник вітчизняному

Також істотно впали обсяги продажів пива. Про це повідомила генеральний директор ПрАТ «Укрпиво» Галина Коренькова.

«До аналогічного періоду 2010 року галузь не дотягує за показником реалізації навіть до 100% минулорічного аналогічного результату, – зазначила Коренькова. – Така ситуація на ринку обумовлена зростанням обсягів імпорту, збільшенням у торговій мережі залишків нереалізованої продукції, значно зменшився обсяг експорту продукції».

Вона зазначила, що прийняття захисних заходів з експорту українського пива з боку Білорусі також мало негативні наслідки для вітчизняної пивної галузі не тільки в натуральному вимірі, а й у грошовому.

«Згідно з даними за 6 місяців 2011 року, якщо на експорті ми маємо падіння в розмірі 2,2 млн доларів США, то на імпорті – збільшення на рівні 6,5 млн доларів».

На думку Галини Коренькової, зокрема, збільшення обсягів імпорту пива можна також пояснити значним зниженням ввізного мита на імпортоване (після вступу України до СОТ).

«У нас збільшився імпорт пива з Німеччини, Бельгії, Чехії, Росії, а також з тієї ж Білорусі», – розповіла Коренькова.

Серед інших причин зменшення обсягів ринку пива в Україні вона назвала недостатньо високу купівельну спроможність населення, підвищення ціни на сировину, матеріали та енергоресурси і регуляторна політика, в результаті якої підвищена ставка акцизу на пиво.

Джерело Новый Регион

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.