Новини медицини. 6 вересня. Сучасні технології дозволяють за лічені години дізнатися все про стан внутрішніх органів людини і систем на клітковому рівні з точністю на 100%.

Генетичний паспорт розкаже все про організм людини

Хворобу легше попередити, аніж лікувати. Багатьом відомо це правило, але мало хто дотримується його. Люди звертаються до кваліфікованих лікарів лише тоді, коли щось заболить.

З тих пір, як був розшифрований геном людини, багато клінік у світі надають можливість кожному отримати свій індивідуальний генетичний паспорт. У цьому документі надають інформацію не тільки про традиційно “спадкові” захворюваннях, а й про найбільш, здавалося б, звичайні, відзначають експерти.

Наприклад, гени визначають ймовірність розвитку ожиріння, гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, виразкової хвороби шлунка, атеросклерозу. Так скоро і ліки виготовляти будуть індивідуально для кожного.

Подібні обіцянки вже лунають з вуст вчених. Нові медикаменти обіцяють доставляти прямо до хворого органу, чим вдасться уникнути побічних ефектів. Але це поки день завтрашній. А що пропонують медики вже сьогодні?

“В клініці можна пройти генетичне дослідження і отримати відповідний паспорт. Навіщо це потрібно? Не секрет, що лікуватися в Україні, втім, як і в усьому світі, з кожним роком стає все дорожче. Тому на перший план сьогодні виходить профілактика. А генетична діагностика дає можливість виявити схильність до того чи іншого захворювання задовго до його клінічних проявів. Тобто, дозволяє, так би мовити, вчасно “підстелити соломку”, щоб якщо і пройдеться впасти, не було дуже боляче”, – розповіла директор науково-медичного центру “НоуХауМед” Олена Шевченко.

Перш за все, такий аналіз варто пройти тим, у кого рідні мали якісь важкі захворювання. Наприклад, ішемічну хворобу серця, онкозахворювання. Можна дізнатися, чи загрожує людині атеросклероз: перші ознаки цього захворювання судин спостерігаються вже у новонароджених. Якщо генетичний тест дає позитивну відповідь, то, виключивши додаткові ризики – куріння, неправильне харчування, стрес, часті інфекції – людина може віддалити розвитку атеросклерозу. А разом з ним і інших захворювань, наприклад тромбоз судин, у жінок – можливих ускладнень при вагітності і інших, відзначає експерт.

За матеріалами Ноухаумед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.