Новини здоров’я. 30 вересня. Якщо підліток зустрічається з кимось, чиї друзі люблять випити, це підвищує ймовірність того, що сам тінейджер питиме нарівні з ними.

Молоді люди виявилися дуже легковпливовими стосовно алкоголю

Звички кращих друзів романтичного друга або подруги підлітка можуть робити більш серйозний вплив на його ставлення до алкоголю, ніж звички його власних друзів або предмета його любові.

Вчені з США проаналізували дані про 449 пар підлітків з метою з’ясувати, хто впливає на їхнє ставлення до випивки.

«Якщо підліток зустрічається з ким-небудь, чиї друзі люблять випити, це підвищує ймовірність того, що сам підліток питиме нарівні з ними, причому їх приклад виявляється більш заразливим, ніж приклад власних друзів або романтичного партнера», – пояснюють автори дослідження з університету Пенсільванії. Ці висновки стосуються як частоти вживання алкоголю, так і його кількості.

Наприклад, учені прийшли до висновку, що тінейджери, у подруги або дуга яких є сильно питущі друзі, вдвічі частіше переймають їх поведінку, ніж підлітки, бойфренд або гьорлфренд яких відрізняються пристрастю до алкоголю.

Дослідники пояснюють цей феномен тим, що молоді люди, прагнучи зміцнити відносини з коханою дівчиною чи хлопцем, намагаються наслідувати їх друзям. При цьому вплив друзів коханого або коханої не завжди негативний.

Підлітки, що п’ють, потрапивши в компанію непитущих друзів своєї другої половинки, з більшою часткою ймовірності відмовляться від своїх шкідливих звичок.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.