Новини здоров’я. 15 вересня. Харківські спеціалісти спільно з американськими лікарями продовжують проводити операції харківським дітям, які страждають уродженим пороком серця.

В Харкові провели унікальну операцію на серці дитини

“Після того як ми почали співпрацювати з лікарями-волонтерами із зарубіжжя, в дитячій кардіохірургії Харкова відбулися великі зрушення. Тепер ми працюємо за світовими стандартами. Цього року почали оперувати новонароджених“, – повідомив завідувач відділенням кардіохірургії Інституту загальної та невідкладної хірургії Ігор Полівенок.

Так, за його словами, цього року в Харкові була проведена перша на Лівобережній Україні операція Норвуда, яка дозволяє рятувати життя новонародженим з синдромом гіпоплазії (недорозвиненням) серця. В ході цієї операції кров відводиться від серця до легеневих артеріях, щоб вона могла насичуватися киснем.

“В Україні можна на пальцях перерахувати такі операції, вони дуже складні. Але це перевірка для всієї нашої команди. Якщо можемо робити операцію Норвуда, то можемо робити все. З кожним приїздом наших колег операції все складніші, а випадки все важчі, але і досвіду у нас все більше, і технології все серйозніше», – зазначив кардіохірург.

За матеріалами SQ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.