Новини економіки. 30 вересня. Уряд Греції вивчає можливість запропонувати облігації з терміном обігу 100 років замість розміщених короткострокових боргових паперів.

Вартість запозичення для Греції буде жахливо високою

Про це повідомило джерело в одному з банків, які консультують Грецію.

Враховуючи ситуацію переддефолтної ситуації (ймовірність банкрутства Греції в найближчі п’ять років оцінюється ринком уже в 94%), подібні папери можуть стати виходом з положення, повідомляє Сегодня. 

“Вартість запозичення для Греції буде жахливо високою, але що більш важливо, такий крок запобігає дефолт. Тут мова йде скоріше про виживання, а не про правильне рішення з точки зору довгострокового фінансування”, – вважає стратег сінгапурського підрозділу RBS Тім Джаггер.

План може виявитися не таким божевільним, яким може здатися на перший погляд. Розміщені кілька тижнів тому подібні облігації Мексики користувалися високим попитом, що вселяє деякий оптимізм грецькій владі.

До того ж тривалий термін обігу 100-літніх облігацій запропонує інвесторам захист від волатильності на випадок підвищення процентних ставок. Він також припускає більш сильне коливання номінальної вартості при невеликих змінах ставки прибутковості, що зробить вікові бонди привабливими для хедж-фондів.

Ймовірна висока ліквідність таких облігацій також може залучити інвесторів.

Раніше ряд європейських чиновників радили Греції спробувати обміняти наявні боргові зобов’язання на 40-річні облігації.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.