Новини науки. 3 вересня. Що впливає на вибір професії? Як стверджують вчені з США, багато в чому вибір справи, якій ми присвячуємо все своє життя, обумовлений рівнем статевих гормонів в організмі.

студенти
Вибір професії залежить від гормонів

Саме гормони впливають на те, чи хочемо ми працювати з людьми, або воліємо присвячувати свою діяльність роботі з предметами.

У дослідженні взяли участь молоді люди та дівчата з генетичним захворюванням, при якому в організмі виробляється більша кількість чоловічого статевого гормону андрогену, а також їх брати і сестри без цього відхилення.

Учасникам давали список з 64 професій і просили вибрати, які їм здаються найбільш і найменш привабливими. Учених цікавило ставлення людей до занять, яким зазвичай віддають перевагу або чоловіки, або жінки.

Серед типово чоловічих занять можна виділяти науку, технології, інженерію та математику, а жіночі кар’єри більше орієнтовані на спілкування з людьми, як наприклад, сфера послуг, викладання та соціальна робота.

У результаті виявилося, що дівчата з підвищеним рівнем гормону частіше вибирали «чоловічі» кар’єри, пов’язані з роботою з предметами, а не з людьми. Дівчата з більш низьким рівнем андрогенів рідше вибирали професії інженерів і хірургів, вважаючи за краще присвячувати себе викладанню, соціальній роботі тощо. Що стосується юнаків, їхні інтереси не залежали від рівня гормонів.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.