Новини здоров’я. 28 вересня. Люди, які страждають від підвищеного артеріального тиску, частіше помирають від ракових захворювань.

гіпертонія
Гіпертонія провокує рак

При цьому чоловіки-гіпертоніки піддаються більшій небезпеці розвитку раку, ніж жінки з високим тиском.

Широкомасштабне дослідження за участю 60 тисяч європейців середнього віку показало, що чоловіки з підвищеним тиском помирають від раку на 49% частіше ніж ті, у кого низький тиск. Серед ракових захворювань, пов’язаних з гіпертонією, вчені виділили рак кишківника, легенів, шкіри і нирок.

Що стосується жінок, високий кров’яний тиск чинить менший вплив на ризик розвитку ракових пухлин. Зокрема, жінки з найвищим тиском помирають від раку печінки, підшлункової залози, шийки матки, шкіри і матки на 24% частіше, ніж жінки з найнижчим показником. Крім іншого, на шанси розвитку раку у жінок і чоловіків впливає надмірна вага.

Таким чином, підсумовують дослідники, високий кров’яний тиск можна внести до списку факторів ризику розвитку раку. При цьому вони підкреслюють, що їхня робота не доводить прямого зв’язку між тиском і раком.

Можливо, на розвиток цих двох проблем впливає фактор ризику, який не був врахований в ході дослідження. Однак асоціацію між гіпертонією і раком можна ігнорувати, оскільки в країнах Заходу від підвищеного тиску страждає величезна кількість людей.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.