26 вересня. Янукович, Медведєв та Путін ні до чого конкретного не домовилися. “Газпрому” просто потрібно зняти вершки з українського та європейського ринків вже сьогодні.

Керівники країн поспілкувалися про полювання

Зустріч президента України Віктора Януковича з його російським колегою Дмитром Медведєвим і прем’єром Володимиром Путіним, який збирається повернутися до Кремля, завершилася нічим. Все, що ми бачили – це керівників двох країн, які мирно прогулюються, у яких – повірте вже – є що обговорити, крім міждержавних відносин і які можуть бути задоволені такими простими радощами – як полювання на кабанів у Завидові – що будь-які серйозні питання відступають на другий план, пише у статті “Гра в переговори” публіцист Віталій Портніков.

І Янукович, і Медведєв, і Путін – політики мимоволі. По суті своїй це чиновники, які перетворилися на феодалів, які знають толк в державних резиденціях та полюваннях, але мало що розуміють в державних справах. І те, що вони вважали за краще прогулятися по Завидово без свідків, що не було взагалі ніяких переговорів делегацій, що навіть того ж Юрія Бойка залишили в передбаннику з журналістами – гарне свідчення того, що говорили про що завгодно, тільки не про Росію і Україну.

За словами автора, все, що після зустрічі почули люди і про, що пишуть ЗМІ у новинах – це словами дипломатів. Проте ті ж дипломати, знають про зустріч керівництва країн стільки ж. скільки самі журналісти.

“Опиратися на їхні розмови про те, хто там про що домовився і хто перед ким не прогнеться – значить потурати непрофесійним хвастощам клерків. Українські керівники не раз домовлялися в таких приватних бесідах про що завгодно, не питаючи дипломатів і галузевих фахівців”, – відзначає Портніков.

Все, що читали на офіційному рівні – це повідомлення прес-служби українського президента і “малозрозумілий коментар прес-секретаря російського лідера”, якого, за словами автора, могло б і не бути, якби не український текст про успіхи зустрічі.

“Обидва ці тексти – красномовні свідчення марності зустрічі. Це не означає ще, що переговори не продовжаться, якщо у сторін не здадуть нерви. Але в досягнення реальних домовленостей важко віриться”, – пише автор.

За його словами, для того, щоб країни домовилися, має відбутися переломний момент – Україна має підписати угоду з Європою або ж Європа відмовить Україні. Тоді Росія почне домовлятися про ціни, консорціум й про інші питання – або не буде домовлятися взагалі, в залежності від того, як Москва відреагує на результати переговорів України і Заходу.

“Поки ж ціна на нафту падає – а це означає, що вже через кілька місяців газ теж буде набагато дешевше, може – і наступної зими. Логічно це означає, що “Газпром” має зняти всі вершки з європейського – і українського – ринку вже сьогодні. На тлі наростаючої в Москві паніки через ще одне нафтове випробування – це єдине можливе рішення для керівників країни, яка так і не навчалася за ці роки нічого, крім продажу сировини. Їм не до нас”, – резюмує Віталій Портніков.

За матеріалами newsru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.