Новини України. 5 вересня. Європейський банк реконструкції та розвитку і Міжнародна фінансова корпорація організували пакет фінансування на суму $190 млн для оператора АЗС “Концерну Галнафтогаз”.

"Галнафтогаз" отримає $190 від міжнародних організацій

Фінансування буде використано для розширення діяльності компанії в Центральній і Північній Україні, а також реструктуризації її балансу. Про це повідомили в прес-службі Банку.

МФК та ЄБРР, якому вже належить частка в “Концерні Галнафтогаз”, нададуть два корпоративних кредити по $65 млн кожен, у складі яких ING Bank і голландський банк розвитку Financierings-Maatschappij voor Ontwikkelingslanden (FMO) нададуть на умовах субучасті по 30 млн дол. кожен.

Крім цього, Чорноморський банк торгівлі та розвитку виділить паралельний корпоративний кредит в обсязі $30 млн, а ЄБРР інвестує ще $30 млн в акції компанії. Даний пакет фінансування допоможе компанії придбати або побудувати до 75 АЗС, в результаті чого загальна кількість АЗС “Концерну Галнафтогаз” по всій країні перевищить 380.

Європейський банк реконструкції і розвитку є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. Станом на 30 червня 2011 банк взяв на себе зобов’язання щодо надання більше 6,5 млрд євро ($9,3 млрд) у рамках 276 проектів.

МФК є однією з організацій Групи Всесвітнього банку, яка здійснює інвестиції в приватному секторі. В цілому, з 1993 р., коли Україна стала акціонером і членом МФК, організація інвестувала в нашу країну $1,2 млрд в 48 проектів у фінансовому, аграрному, енергетичному та будівельному секторах.

Україна займає 12-е місце за розміром інвестицій МФК у суверенні економіки. Акціонерами організації є 182 держав-членів, які сформували її статутний фонд у розмірі 2,4 млрд дол., спільно визначають політику МФК і стверджують інвестиції.

“Галнафтогаз” входить до холдингу “Універсальна інвестиційна група”. Концерн утворений в 2001 р. шляхом об’єднання трьох великих продавців нафтопродуктів на заході України – Івано-Франківськнафтопродукт, Закарпатнафтопродукт-Ужгород і Закарпатнафтопродукт-Хуст.

Чистий прибуток ВАТ “Концерн Галнафтогаз” у 2010 р. згідно з Міжнародними стандартами фінансової звітності виросла в 2,3 рази – до 306,0 млн грн в порівнянні з 2009 р. (132,1 млн грн).

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.