Новини світу. 1 вересня. Японський уряд визначив розміри витоку радіоактивного цезію-137 в результаті аварії на атомній станції Фукусіма.

Фукусіма
Аварія на Фукусімі - це 168 Хіросім

На думку експертів, цю катастрофу можна прирівняти до впливу 168 атомних бомб – на зразок тієї, що скинули на Хіросіму.

Цезій-137 є радіоактивним ізотопом цезію, який формується при поділі ядер. Як і всі радіонукліди, радіаційне опромінення цезієм-137 веде до збільшення ризику розвитку ракових захворювань.

Кожен з нас постійно піддається впливу цезію-137 в дуже малих кількостях, який потрапляє в грунт і воду в результаті атмосферних опадів, однак ця кількість не небезпечна для здоров’я.

Великі дози стронцію призводять до опіків і смерті. Рівень ризику для здоров’я залежить від умов впливу і від таких факторів, як потужність джерела, відстань від джерела та наявність захисного екранування між людиною і джерелом.

Кількість цезію-137, що потрапив у навколишнє середовище в результаті руйнування трьох реакторів 11 березня, оцінений в 15 000 терабеккерелів. Для порівняння, уранова бомба, скинута американцями на Хіросіму в кінці Другої світової війни, випустила в атмосферу 89 терабеккерель радіоактивної речовини.

Таким чином, збиток від аварії на атомній електростанції експерти порівнюють зі збитком, який могли б завдати 168 атомних бомб.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.