Новини світу. 22 вересня. В Парижі пред’явили звинувачення засновнику однієї з найбільших фармацевтичних компаній – Жаку Серв’є. Прокуратура вважає, що його ліки для діабетиків “Медіатор” вбили дві тисячі осіб.

У Франції починається великий скандал через ліки

Розгляд загрожує стати одним з найбільших скандалів в історії сучасної Франції.

Ненавмисне вбивство, обман з обтяжливими обставинами та шахрайство. Такі звинувачення пред’явлені Жаку Серв’є – засновнику та голові правління другої за величиною фармацевтичної компанії Франції “Лабораторії Серв’є” (Servier).

89-річного підприємця взяли під варту. Сума застави встановлена ​​в чотири мільйони євро. За даними слідчих, у результаті прийому препарату в одній тільки Франції померли від 500 до 2000 чоловік.

Мова йде про “медіатор”. З 1976 року його застосовували для лікування діабету другого типу, коли знижена чутливість до інсуліну. Фенфлурамін, який є в складі препарату – похідне від амфетаміну – знижував апетит. Невипадково тому “Медіатор” став популярний у шанувальників дієт. Скільки людей вживали його, встановити тепер неможливо. Препарати на основі фенфлураміну продавалися під різними назвами по всьому світу.

Але з’явилися дані про летальні випадки після прийому препарату. Тривалий прийом ліків призводив до серйозних захворювань кровоносної системи. Це означає, що небезпека застосування фенфлураміна значно перевищує його корисні властивості. У США його зняли з продажу в 1997 році. У Росії в 2006 році він внесений до списку наркотичних засобів та психотропних речовин. Довше за всіх трималася Франція. Там “Медіатор” був заборонений лише в листопаді 2009 року, коли ні в кого з фахівців не залишилося сумнівів у його небезпеці.

Тепер одне з головних завдань слідчих – з’ясувати, як вийшло, що препарат так довго не знімали з продажу. Втім, адвокати Жака Серв’є впевнені в тому, що їхній клієнт зможе вийти “чистим” із цієї історії.

“Упевнений, ми зможемо порозумітися і захиститися в рамках закону, як того вимагає справа такої складності”, – обіцяє адвокат Жак Темім.

Але якщо Серв’є заговорить в суді, можуть розкритися куди більш скандальні факти. Відомо, що він близький до провідних французьких політиків. А небажання державних наглядових органів знімати з продажу “Медіатор” навряд чи зможуть пояснити звичайним нехлюйством. Тільки за останнє десятиріччя на продажу препарату, вже забороненого практично у всій Європі, “Лабораторія Серв’є” заробили понад півмільярда доларів.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.