Огляд преси. 1 вересня. Україна готова почати судовий процес у зв’язку з ціною, яку вона платить за російський природний газ, у разі якщо “Газпром” в найближчі тижні не встановить “справедливої” ціни, пише Financial Times, посилаючись на високопоставленого урядовця.

Україна Росія ГТС
Україна готова кинути виклик "Газпрому"

“Коментарі, зроблені з Києва в середу, підсилюють тиск на російську газову монополію, яка вже зіткнулася з погрозами з боку декількох європейських споживачів через цінову формулу, що зв’язує ціни на газ за довгостроковими контрактами на постачання з цінами на нафту і нафтопродукти”, – відзначає видання.

“Це питання також викликає побоювання, що Київ і Москва прийдуть до повторення спорів за цінами на енергоносії 2006 і 2009 років, які приводили до перебоїв поставок газу в Європу“, – продовжують автори.

Як повідомив український чиновник на умовах анонімності, якщо переговори не принесуть результатів до жовтня, Україна оскаржить несправедливі ціни на судових та арбітражних процесах. “Якщо ми не досягнемо угоди, Україна звернеться до суду”, – сказав він.

Зроблене в середу попередження було підкріплене висловлюваннями українського прем’єр-міністра Миколи Азарова про те, що він нещодавно попередив свого російського колегу Володимира Путіна, що Україні, можливо, доведеться вийти з існуючої угоди щодо постачання газу.

Нагадаємо, у середу голова адміністрації президента України Сергій Льовочкін заявив, що крайнім терміном для вирішення газового питання для Києва є початок опалювального сезону, тобто 15 жовтня.

У свою чергу, керівник Газпрому Олексій Міллер заявив, що умови чинного газового контракті будуть застосовуватися упродовж всього терміну його дії.

Джерело Financial Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.