Новини світу. 17 вересня. “Український лідер натякає на пом’якшення щодо Тимошенко” – так називається стаття, опублікована у британському виданні Financial Times.

Світова преса не одобрює дії Януковича

Газета пише, що Віктор Янукович натякнув, наче правові реформи можуть забезпечити вихід з “дискусійного суду над Юлією Тимошенко“, який ставить під загрозу зближення України з Євросоюзом.

FT пише, що виступаючи на міжнародній конференції в Ялті, Віктор Янукович у п’ятницю спробував дистанціювати себе від справи, яка викликала критику Вашингтона та європейських столиць.

“Західні чиновники посилили тиск на Київ в останні тижні, щоби стриматися від використання того, що вони називають “вибірковим правосуддям” заради боротьби з політичними опонентами”, – пише Financial Times.

Видання припускає, що заяви пана Януковича у відповідь на критику Заходу дають надію на те, що Юлія Тимошенко може уникнути в’язниці. Financial Times зазначає, що у Києві поширюються припущення про те, що адміністрація президента шукає виходу з ситуації, який би дозволив їй зберегти гідність, і нагадує, що в понеділок суд несподівано зробив перерву у справі на 2 тижні.

Серед основних закидів, які європейські політики озвучили на конференції у Ялті, той факт, що Юлію Тимошенко судять за статтею кодексу, написаного ще у 1962 році.

Financial Times цитує єврокомісара з розширення Штефана Фюле, який сказав, що президент Янукович розповів йому, що готовий шукати розв’язання проблеми і знає про занепокоєність Європейського Союзу.

Американська The Wall Street Journal також пише про сигнали, які начебто подає президент Янукович щодо Юлії Тимошенко.

Газета цитує Януковича, який припустив, що чинний кримінальний кодекс буде модернізований цього року.

“Політичні аналітики кажуть, що така модернізація може означати декриміналізацію статті, за якою судять пані Тимошенко“, – пише Wall Street Journal.

Газета також нагадує, що суд над Тимошенко та заяви з ЄС про те, що це може погіршити відносини Києва з Брюсселем, мають місце на тлі посиленого тиску з Росії. Москва, пише Wall Street Journal, наполегливо пропонує Києву тісніші економічні та політичні відносини.

Крім того, нагадує газета, напередодні прем’єр-міністр Росії Владімір Путін назвав “цілковито нереалістичною” задекларовану президентом Януковичем ціль вступити до ЄС.

За матеріалами ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.