Новини економіки 26 вересня. Росія буде змушена піти на перемир’я з Україною в питанні перегляду ціни на газ.

Росія змушена йти Україні назустріч

Про це заявив екс-керівник прес-служби компанії «Нафтогаз» Валентин Землянський, коментуючи підсумки переговорів Віктора Януковича, Володимира Путіна і Дмитра Медведєва.

«Росія змушена йти на перемир’я з Україною у зв’язку з погіршанням кон’юнктури на світових ринках і загрозою нової фінансової кризи. У такій ситуації, безперечно, ціни на нафту стрімко підуть вниз, що призведе до зниження ціни на газ для європейських споживачів вже до кінця наступного року. По суті, час грає на руку України», – сказав експерт.

На його думку, компромісом може стати створення консорціуму за участю України, ЄС та Росії, який буде управляти газотранспортною системою.

«Економічна модель, про яку домовлялися президенти, швидше за все, лежатиме в площині створення СП/консорціуму на базі української ГТС з подальшими преференціями щодо ціни на газ для України. Питання полягає тільки в тому, як цю модель одягнути в політичну оболонку, щоб не втратити з такими труднощами придбані відсотки рейтингу у виборців обох країн», – прогнозує Землянський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.