Новини економіки. 3 вересня. В Україні поступово дорожчає долар: наприкінці серпня він подолав психологічний бар’єр у 8 гривень.

Обіцяють, що "зелений" не подорожчає

За два дні вересня долар виріс у роздріб (продаж) на 3-4 копійки, до 8,03-8,04 гривні/долар. Одночасно євро втратив за останні 5 днів відразу 18 копійок, впавши з 11,70 до 11,52 гривні, повідомляє «Сегодня».

Експерти кажуть: «зелений» поки буде рости, але їх прогнози різняться щодо того, наскільки підніметься курс. Основна причина для зростання – збільшення попиту на валюту. Як роз’яснив аналітик Олександр Жолудь, бізнес-структури закуповують її для розрахунку за кредитами, держава («Нафтогаз») – для оплати закупівель дорогого газу, населення – на всякий випадок на тлі розмов про нову хвилю кризи.

Але Жолудь упевнений: вище 8,05 гривні долар не буде, а якщо і буде – то ненадовго, як тільки попит на валюту ослабне, бакс опуститься.

Втім, є і більш песимістичні прогнози.

«Курс долара може вирости до кінця року до 8,20-8,25 гривні/долар, але поки НБУ його утримує за рахунок валютних інтервенцій на міжбанку, хоча правильніше було вирішити коливання в 5% (до 40 копійок), щоб не було паніки , якщо раптом завтра буде 8,10, а післязавтра 8,15», – вважає фінансовий аналітик Ерік Найман.

За прогнозами банкірів, нас до кінця року чекає щось середнє, а інформація про різке падіння гривні кимось мусується свідомо.

«Буде 8,1 гривні/долар, не вище, тому що Нацбанк встановить курс вигідний як експортерам, так і імпортерам, золотовалютних резервів для цього вистачить», – стверджує банкір Ігор Львов.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.