Новини медицини. 14 вересня. В європейських країнах зафіксовано зростання захворюваності лікарсько-стійким туберкульозом.

Лікарі закликають уважно ставитися до туберкульозу

Про це заявила директор регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Жужанна Якаб (Zsuzsanna Jakab).

Деякі штами мікобактерій, що викликають туберкульоз, в процесі розвитку набули стійкості до різних лікарських препаратів. Найбільш небезпечними є збудники з множинною лікарською стійкістю (МЛС), на яких не діють ізоніазид і рифампіцин. Суперстійкі мікобактерії крім МЛС нечутливі до фторхінолонаму і одного з ін’єкційних препаратів (амікацину, канаміцину або капреоміцин).

За інформацією ВООЗ, щорічно в світі лікарсько-стійкою формою інфекції заражаються близько 440 тисяч чоловік. При цьому в Європі реєструється понад 80 тисяч випадків зараження МЛС-туберкульозом в рік.

Точні дані про кількість хворих суперстійким туберкульозом відсутні, так як більшість країн не мають спеціалізованих лабораторій, які дозволяють визначити відповідний вид чутливості мікобактерій до лікування. Проте ВООЗ повідомляє, що в період з 2008 по 2009 рік захворюваність суперстійкою формою інфекції зросла вдвічі.

У зв’язку з цим міжнародна організація запланувала кампанію з профілактики розвитку лікарської стійкості у мікобактерій. Фахівці ВООЗ закликали медиків призначати адекватну терапію в кожному конкретному випадку, а пацієнтів суворо дотримуватися призначеного лікування. На їхню думку, ці кроки дозволять вилікувати близько 127 тисяч хворих на лікарсько-стійкий туберкульоз, а також запобігти смерті 120 000 пацієнтів до 2015 року.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.