Новини політики. 15 вересня. Депутат Верховної Ради від фракції НУ-НС Віктор Шемчук зареєстрував в українському парламенті законопроект, що передбачає скасування кримінальної відповідальності за секс з 16-річними.

Віктор Шемчук хоче внести зміни до Кримінального кодексу країни

Як йдеться у зазначеному нормативному акті, проект передбачає внесення змін до Кримінального кодексу країни. В даний час кодексом передбачена кримінальна відповідальність за статеві стосунки з неповнолітніми, тобто особами молодше 18 років.

У пояснювальній записці до законопроекту його автори зазначають, що нелогічно переслідувати осіб за розтління дітей до 16-ти, а за статеві стосунки – до 18-ти. Депутат також вказує на складності у визначенні факту досягнення особою статевої зрілості, які виникають у випадку з особами віком від 14 до 16 років. Це в свою чергу призводить до проблем при розслідуванні кримінальних справ за статтею 155 – про статеві стосунки з особою, яка не досягла статевої зрілості.

Підтримкою цього законопроекту, на думку авторів документа, може служити світова практика. Зокрема, кримінальне законодавство таких країн, як Болгарія, Латвія, Голландія, Білорусь, Азербайджан, Узбекистан, Грузія, Таджикистан, Казахстан передбачає кримінальну відповідальність за сексуальні відносини з особою, яка не досягла 16-річного віку.

На початку 2010 року Верховна рада відмовилася ухвалити зміни до Кримінального кодексу щодо протидії педофілії, які передбачали запровадження хімічної кастрації для педофілів. Натомість депутати підтримали у першому читанні законопроект про посилення відповідальності за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи, який передбачає покарання за згвалтування малолітніх у вигляді довічного позбавлення волі.

Проте в даний час в Кримінальному кодексі прописані норми, за якими статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

В минулому в Україні широкий резонанс мав скандал з розбещенням дітей в Артеку. Проте в результаті розслідування винних так і не виявили.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.