Новини здоров’я. 17 вересня. Темний шоколад має на організм такий же вплив, як і фізичні вправи, упевнені вчені з США.

Чорний шоколад заміняє фізичні вправи

Речовини, що містяться в шоколаді, заряджають енергією не гірше фізкультури.

Дослідження мітохондрій – клітинних «електростанцій», що генерують енергію, – показало, що епікатехін, що міститься в шоколаді, діє на організм так само, як і активні фізичні вправи.

«Мітохондрії виробляють енергію для всіх клітин в організмі. Чим більше мітохондрій, тим ми більш енергійні та працездатні. Аеробіка, біг та їзда на велосипеді підвищують кількість мітохондрій в клітинах м’язової тканини. Як показала наша робота, епікатехін володіє тим же ефектом, особливо в серцевому м’язі і в м’язах скелета», – пояснюють дослідники.

У ході експериментів половині мишей давали епікатехін з какао, а решта займалися по 30 хвилин на день протягом 15 днів на біговій доріжці. В результаті за два тижні тварини з обох груп показували однакову фізичну витривалість. Найбільш вражаючими були результати у мишей, які одночасно споживали епікатехін і отримували фізичне навантаження.

Кількість мітохондрій в м’язах з віком зменшується, що впливає на наші фізичні здібності і витривалість. Властивості епікатехіну, що збільшують кількість мітохондрій, можуть стати передумовою для розробки нових методів боротьби з ефектом старіння м’язової тканини, сподіваються вчені.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.