Новини здоров’я. 19 вересня. Напевно всі ми помічали, що у голодної людини може різко зіпсуватися характер, перетворивши добряка в справжню «злюку».

Серотонін провокує агресію

Вчені з США пояснили, з чим пов’язане це явище.

Як показало нове дослідження, коли ми голодні, в нашому організмі змінюється рівень гормону серотоніну, який відповідає за регулювання поведінки. «Ми давно знаємо, що серотонін пов’язаний з агресією, проте лише недавно у нас з’явилася можливість зазирнути в мозок, щоб вивчити, як цей гормон допомагає регулювати нервові імпульси», – розповідають автори роботи.

У ході експериментів волонтерів саджали на дієту, впливаючи тим самим на рівень серотоніну, а потім показували їм зображення людей з різним виразом обличчя (сумні, злі, нейтральні, веселі), скануючи в цей час їхній головний мозок. У результаті виявилося, що при зниженому рівні серотоніну в мозку погіршувалася комунікація між деякими відділами. Це означає, що у людини притупляється здатність контролювати свою емоційну реакцію на гнів.

Цікаво, що в людей, спочатку схильних до агресивної поведінки, зниження рівня серотоніну погіршувало комунікацію в головному мозку найбільш помітно, роблячи їх ще більш чутливими до голоду.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.